حجت الاسلام اکرمی

 

حجت‌الاسلام اکرمی با تاکید بر اینکه تمدید تحریم ایران از سوی آمریکا نقض برجام بود گفت: دولت و هیئت نظارت بر برجام باید در مقابل این اقدام واکنش نشان دهند.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاسی باشگاه خبرنگاران «تسنیم»، با اشاره به تمدید تحریم «ISA» علیه ایران از سوی آمریکا گفت: این اقدام نقض برجام از سوی آمریکاست و در واقع آنها نقض عهد، اخلاق و انصاف انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه دولت و هیئت نظارت بر برجام باید در مقابل این اقدام واکنش نشان دهند، افزود: شورای عالی امنیت نیز باید در برابر این نقض عهد، اقدام متقابلی را طبق قانون انجام دهد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در ادامه با اشاره به تمدید تحریم‌های ایران بعد از برجام توسط امریکا، اظهار کرد: امریکا شیطان است و در سراسر وجودش شیطان لانه کرده از این رو خیانت و جنایت آنها تعجب ندارد بلکه هر زمانی که صداقت و امانت از آنها دیده شد باید تعجب کرد.

وی ادامه داد: زمانی که اوباما در سازمان ملل می‌گوید رهبر ایران مسئله بمب اتم را تحریم کرده و بعد از دو روز حرف خود را پس می‌گیرد چه توقعی است که نقض برجام نکند.

حجت‌الاسلام اکرمی تصریح کرد: ما در عین حالی که مذاکره کردیم و مذاکره خواهیم کرد نباید به امریکایی ها اعتماد کنیم زیرا آنها غیر قابل اعتماد هستند و ما باید کار خود را به درستی انجام دهیم البته این موضوع صرفاً به دولت ختم نمی‌شود بلکه همه باید ملت ایران باید برای کشور دلسوزی و خیرخواهی کنند.

وی  تاکید کرد: باید همه به شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توجه و در راستای پیشبرد این مهم  عمل کنیم تا دشمن نیز ناکام‌تر از گذشته شود.

منبع : پرشین نیوز |آمریکا با تمدید تحریم‌ها نقض برجام کرد/ دولت و هیئت نظارت بر برجام اقدام متقابل کند
برچسب ها : برجام ,اقدام ,تمدید ,دولت ,نظارت ,شورای ,هیئت نظارت ,شورای فرهن ,فرهن نهاد ,رئیس شورای ,نهاد ریاست‌جمهوری